Váš prohlížeč je zastaralý, některé funkce nemusí fungovat korektně. Novější si můžete stáhnout například zde.

Moje investice

Na této stránce se s Vámi podělím o svoje investiční zkušenosti a jak na těchto investičních aktivitách já vydělávám peníze. Svoje aktivity dělím na krátkodobější  a dlouhodobější. Do dlouhodobých zařazuji investice do dividendových akcií a sběratelských mincí. Krátkodobé potom obchodování s měnami.

Investice do akcií

Poprvé jsem investovala do akcií Čezu na jaře 2006. Na doporučení svého kolegy, který se nákupem akcií zabýval již dlouhá léta, jsem koupila 400 ks  (cena jedné akcie byla 865,- Kč). Na podzim 2006 jsem tyto akcie prodala (cena jedné akcie byla 1205,- Kč). Můj zisk byl 136.000,- Kč + dividenda 40,- Kč/1 akcie. Můj celkový zisk byl cca 145.000,- Kč.

Podobně jsem do akcií Čezu investovala další roky. Vždy dlouhodobě sleduji cenu, pak nakoupím a pár měsíců po dividendě prodám. Snažím se nakupovat, když si myslím, že akcie jsou levné a prodávám pokud cena vzroste.

Investice do sběratelských mincí

V červnu v roce 2014 mě oslovil bývalý klient, zda bych mu mohla pomoci s jeho investicí do zlata. Jeho prvopočáteční představa byly zlaté slitky. Neměla jsem s tímto druhem obchodu vůbec žádné zkušenosti. Proto jsem se obrátila na dealing banky, ve které jsem dříve pracovala. Po dlouhé diskusi, co by bylo pro klienta nejlepší, jsme došl k závěru, že investice do sběratelských vatikánských mincí. Obrátila jsem se na společnost, která mi byla doporučena bývalým kolegou z banky, která se zabývá prodejem numismatických mincí. Sama jsem i zainvestovala.

Koupila jsem 20+50 EUR 2007 vatikánské mince  za cenu 1.300,- EUR (33.020,- Kč).

Jelikož jsem neznala tento druh investice, zajímalo mě, jaké zhodnocení mám už za 1/2 roku. Rozhodla jsem se mince prodat.

Výsledek byl úžasný: 20+50 EUR 2007 vatikánské mince jsem prodala za cenu 1.400,- EUR (38.360,- Kč)

Můj celkový zisk byl ale mnohem vyšší. EUR, kterými jsem mince platila, jsem pořídila v březnu 2014 za krásný kurz (1 EUR/25,40 Kč). V lednu 2015 byl kurz jiný, pro mě velice výhodný (1 EUR/27,4 Kč).

MŮJ ZISK BYL PO 1/2 ROCE DRŽENÍ SBĚRATELSKÝCH MINCÍ PŘES 16%.

Neváhala jsem a nakoupila další jako vhodné spoření pro mé děti:

  • 10 EUR 2014 vatikánské mince za cenu 330,- EUR (nyní se tato mince prodává za 370,- EUR)
  • 10 EUR Lucembursko mince za cenu 200,- EUR (nyní se tato mince prodává za 240,- EUR)

 

Investice do měn

Cílem obchodování je realizace zisku z rozdílu mezi nákupní a prodejní cenou.

Jak takové obchodování vypadá? Sleduji úrokové míry jednotlivých zemí. Třeba v minulosti  byla velice zajímá měna – novozélandský dolar – měl úrokovou míru kolem 3%  a oproti tomu euro mělo úrokovou míru 0,5 %. Nakoupila jsem novozélandské dolary, prodala eura a rozdíl těch dvou úrokových mír,  je můj zisk. A k tomu když se Vám povede vstoupit do trhu na zajímavé úrovni,  můžete ještě vydělat na pohybu jedné měny vůči druhé.

 

Graf vývoje burzy

Vyloučení odpovědnosti:
Všechny informace poskytované na webových stránkách janasuldovska.cz jsou určeny ke studijním účelům a jsou pouze osobními názory. V žádném případě neslouží a nesmí být využívány jako investiční či obchodní doporučení.
Style switcher RESET
Body styles
Color settings
Link color
Menu color
User color
Background pattern
Background image