Váš prohlížeč je zastaralý, některé funkce nemusí fungovat korektně. Novější si můžete stáhnout například zde.

Rady a tipy

Na této stránce budu postupně uveřejňovat moje nápady, které se mi v ať už ve finančním či osobním životě vyplatily.

Zajímavá investice pro rok 2017 – zrušení intervence na české koruně

Investice v roce 2017 Jana

Jak své děti naučit zacházet s penězi

Jak své děti naučit zacházet s penězi

Začněte kolem pátého roku dítěte – využijte toho, že si děti rády hrají na obchod. Přidejte jim do dětského obchodu skutečné peníze. Tak začnou poznávat, že peníze do života patří, poznají že se za „zboží“ platí. Pozitivní je, že děti se při hře naučí počítat do deseti.

Od 1.třídy dávejte dětem kapesné. Pravidelně každý měsíc. Děti se díky tomu naučí lépe plánovat. Nechte je zaplatit v jejich oblíbené restauraci. Nechte je zaplatit třeba zmrzlinu, za celou rodinu. Peníze na tu platbu jim dejte ze svého. Pokud to dobře zvládnou, nechte jim drobné. Ať vědí, že když jsou šikovné, můžou si přilepšit. Ať doplatí ze svého, pokud chtějí něco speciálního. Naučí se tak lépe poznat hodnotu věcí. Po jejich desátých narozeninách jim už můžete i půjčovat. Naučte je, že vám peníze musí vrátit i s úrokem. Tak poznají, jak drahé mohou být peníze, než si je samy v budoucnu půjčí. Stanovte jim odměny za aktivity, na kterých by se jinak nemusely podílet = vydělají si peníze. Pomoc při práci na zahradě, mytí auta, čištění bazénu a podobně. Nezapomeňte na jejich školní výsledky – to je nejdůležitější. Motivovat děti k lepším výsledkům. A od šesnácti let mohou na brigádu. Je to zkušenost, která se neztratí. Nechte děti být kreativní, jsou  naše budoucnost.

Co pro Vás znamená čas?

Co pro Vás znamená čas?

 

Čas je omezená komodita každého z nás a musíme s ním nakládat co nejrozumněji. Pokud to neděláme, můžeme se jednoho rána probudit a uvědomit si, že jsme nevyužili svůj život naplno. Zatím čas nejde vrátit. To co zde uveřejňuji, nejsou moudra nepochopitelného genia ve své době, ale asi každý by došel ke stejným závěrům jako já po nějaké době svého studia finančních trhů, ale díky mě, už nemusíme opakovat stejné chyby jako já při svých začátcích v investování.

V dnešní době se nás většina finačních a investičních poradců snaží ohromit množstvím odborných výrazů, kterým ale sami často pořádně nerozumí. Nenechte se zmást líbivým úsměvem a oblekem s kravatou. Pokud v této oblasti tápete, raději se do investování nepouštějte. Pokud to jde, začněte se učit. Není to zase tak složité, jak se zdá a brzy dané oblasti můžete porozumět daleko lépe než investiční poradce s oblekem o dvě čísla větším.

Na co si dát pozor

Na co si dát pozor

Na investiční nabídky narazíte velmi snadno. Vyskakují na internetu, v reklamách a s doporučením na „zaručený“ tip může přijít i Váš známý. Co je dobré znát, abyste rozpoznali investiční past:

Při rozhodování, jak zhodnotit volné finanční prostředky, je nutné řídit se základním pravidlem: pokud jste investiční začátečník, začněte nejdříve pracovat na sobě. Předpokladem úspěšného investování je znalost daného trhu a dlouhodobé zkušenosti. Pokud se setkáte s nabídkami, které inzerují vysoké, snadné a rychlé zisky, vždy zbystřete svou pozornost. Pokud vám někdo slibuje, že na velké peníze dosáhne s vynaložením minimálního úsilí v podstatě každý, je to značně podezřelé.

Které rizikové obchody a investice se mohou drobným investorům vymstít? Jakým investicím bych se vyhnula velkým obloukem?

Minutové binární opce: jestli Vás v emailu oslovil nějaký pan Stodola a v dalším emailu se ten samý člověk jmenoval úplně jinak, bude lepší si takovou investici nechat ujít.

Pár jednoduchých mých poznámek:

  • Vysoce spekulativní druh sázek
  • Pokud sázka nevyjde, přicházíte o celý svůj vklad
  • Společnosti se snaží vytvořit falešnou iluzi, že i bez zkušeností lze v podstatě nahodile vydělávat
  • Je to podobné jako kasino

Pozor na davové chování I.

Pozor na davové chování I.

Nevím jestli si vzpomínáte na rok 2011. Já bych tento rok označila za novodobou zlatou horečku. Uvedu Vás do děje. Někdy srpnu se v mediích začalo hojně diskutovat o tom, jak je nejlepší a nejjistější investicí nákup zlata. Málokdy jsem před tím zažila, aby se v komerčních mediích probíralo investování. A zvláště tak nebezpečného instrumentu jako je zlato. Komentátoři zvyklý přežvykovat největší senzace najednou začali být přes noc odborníky a analytiky na vývoj pohybu zlata. V té době se na mě začali obracet lidé, jestli je teda skutečně nejlepší investicí zlato. Cena zlata se v té době pohybovala okolo 1800 usd za trojskou unci ( trojská unce = 31,1 gramů). V mediích a denním tisku se zveřejňovaly prognózy, že zlato stoupne až na hodnotu 2500 usd za trojskou unci a všichni kdo koupí zlato zbohatnou. (Když Vám někdo 100% zaručuje, že jen vyděláte, 100% Vám lže)
Zde je vidět vývoj ceny zlata. Všichni, kdo zlato nakoupili v mediálním tlaku, v současné době prodělávají. Nebuďte ten dav, který prodělává.

Vývoj zlata za posledních 10 let

Vývoj zlata za posledních 10 let

Vyloučení odpovědnosti:
Všechny informace poskytované na webových stránkách janasuldovska.cz jsou určeny ke studijním účelům a jsou pouze osobními názory. V žádném případě neslouží a nesmí být využívány jako investiční či obchodní doporučení.
Style switcher RESET
Body styles
Color settings
Link color
Menu color
User color
Background pattern
Background image